zimparator.com Üyelik Sözleşmesi

https://zimparator.com/ internet sitesini ve/veya internet sitesindeki bir bilgiyi kullanmanız ve/veya bu siteye üye olduğunuzda aşağıda yer almakta olan hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız. Sitemizi ziyaretlerinizde bu bölümü de ziyaret etmeniz değişen şartlar hakkında bilgilenmeniz açısından önem arz etmektedir. Belirtilen şartları uygun bulmamanız halinde yapacağınız alışverişlerde “üye olmadan devam et” seçeneğini kullanmanız rica olunur.

 1. Taraflar
 2. a) Bir tarafta https://zimparator.com/ internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Güzelyurt Mahallesi 5781 Sokak No:47/A Yunusemre/Manisa adresinde bulunan Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi (Bundan böyle “Lotus Zımpara ” olarak anılacaktır).
 3. b) Diğer tarafta https://zimparator.com/ internet sitesine (Bundan böyle “İnternet Sitesi” olarak anılacaktır.) üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle “Kullanıcı” olarak anılacaktır.)
 4. Sözleşmenin Konusu

İşbu Sözleşme’nin konusu Kullanıcının internet sitesini kullanımına ilişkin şartların ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.

3.Kullanım Şartları

3.1. 18 yaşından küçük kişiler internet Sitesinden alışveriş yapamazlar. Siteye giriş yapmakla ve/veya üye olmakla kullanıcı 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve kabul eder.

3.2. İnternet Sitesinden alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.

3.3. İnternet sitesinden alışveriş yapmak için sisteme üye olmak zorunda değilsiniz. Ancak çeşitli avantajlardan yararlanabilmeniz, sonraki alışverişlerinizi daha da hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için üye olmanızı tavsiye ediyoruz. Üye olmak son derece kolay ve ücretsizdir.

3.4. Kullanıcı site kayıt formunda bildirdiği veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adres, e-posta, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgilerinin kanunlar önünde doğru olduğunu, Lotus Zımpara’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğradığı tüm zararları aynen ve derhal tazminle mükellef olduğunu, bildirmiş olduğu bilgiler üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Lotus Zımpara’nın kendisine ulaşma hakkı bulunduğunu, aksine bir yazılı bildirim yapılmadığı müddetçe işbu sözleşmenin onaylanması ile Lotus Zımpara’nın yukarıda sayılan iletişim faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kendisi ile iletişime geçebileceğini, bilgilerini kendi pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanabileceğini kabul eder.

3.5. İnternet sitesinde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca internet Sitesinde geçerlidir.

3.6. Lotus Zımpara, internet sitesinde ve bulunması halinde uzantılarında yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri, site kullanım koşullarını ve tüm diğer bilgileri önceden ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden düzenleme ve gerekli olması halinde yayına son verme ve durdurma hakkına sahiptir. Sitede ve/veya uzantılarında değişiklik yapılması halinde bu değişiklikler yayımı tarihinde yürürlüğe girecek olup kullanıcı tarafından siteye girilmesi ve/veya sitenin kullanılması ile iş bu değişiklikler kabul edilmiş sayılacaktır. Lotus Zımpara işbu kullanma şartlarını istediği zaman ve gerekli görmesi halinde değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

3.7. Lotus Zımpara dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu olmayıp, hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

3.8. İnternet sitesinde ve uzantılarında yer alan ve yukarıda sayılı hiçbir metin ya da görsel materyal dahil hiçbir unsur önceden izinsiz alınmaksızın kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, Lotus Zımpara’nın izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez, tekrar üretilemez, başka bir lisansa çevrilemez, posta ile gönderilemez, bilgisayara yüklenip her ne amaçla olursa olsun kullanılamaz, link veremez, başka internet sitelerinde kullanılamaz. Bu sayılanlar dışında bulunan diğer tüm haklar saklı tutulmakla beraber bu sayılanlara aykırı hareket edilmesi halinde Lotus Zımpara her türlü hukukî ve cezaî yola başvurma hakkına sahip bulunmaktadır.

3.9. İnternet Sitesine ve bulunması halinde uzantılarına girilmesi, sitede yer alan bilgi ve diğer verilerin kullanılması sonucunda her ne sebeple olursa olsun doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’nin hiçbir hal ve surette sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.10. İnternet sitesinden Lotus Zımpara’nın sahibi olmadığı internet site/sitelerine bağlantı verilmesi halinde Lotus Zımpara’nın işbu site/sitelerin içerikleri ve/veya içerdikleri bağlantılardan hiçbir hal ve surette hukukî/idarî/cezaî ve başkaca sorumluluğu bulunmamaktadır. İşbu bağlantılı sitelere giriş halinde doğabilecek risk tamamen kullanıcıya aittir.

3.11. Lotus Zımpara’nın her ne sebeple olursa olsun Kullanıcı işleminin kesintiye uğraması, silinmesi, kaybolması, işlemde gecikme yaşanması, bilgisayar virüsü kapılması, izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, hırsızlık, kayıtların değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

3.12. Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.

3.13. Havale/EFT siparişlerinde, 1 hafta içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından “Havale/EFT yaptım” butonu tıklanarak işlemin gerçekleştirildiği bildirilmeyen siparişler iptal edilir.

3.14. Lotus Zımpara, https://zimparator.com/  internet sitesinde satışa sunduğu ürünlerin hepsinin stokunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

3.15. Sitemize hatalı, eksik ve yanıltıcı, genel ahlak kuralları ile kamu düzenine ve Türkiye Cumhuriyeti hukuk kurallarına aykırı bilgiler ve ifadeler girildiğinin, 1.18. maddede sayılan ve bu sayılanlara benzer faaliyetlere girişildiğinin, site ve işletim sisteminin güvenliğini tehdit edici nitelikte faaliyete girişildiğinin, site içeriğindeki bilgilerin değiştirilmeye, silinmeye çalışıldığının ve buna benzer durumların tespit edilmesi halinde kullanıcının sitemize erişim hakkı engellenebilecektir. Bu gibi faaliyetlere karışan kişi ve kurumlar hakkında Lotus Zımpara’nın sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı dahil olmak üzere her türlü hukukî hakkı saklı tutulmaktadır.

3.16. Kullanıcının kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşma, diğer kullanıcıların bilgilerine ulaşma ve kullanma hakkı bulunmamaktadır. Kullanıcının buna aykırı hareketinden kaynaklanan her türlü zarardan kullanıcı sorumlu bulunmaktadır. Bu tür kullanımlardan kaynaklanan her türlü hukukî/idarî/cezaî sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır.

4.Yükümlülükler

4.1. Kullanıcı siteyi kullanırken Lotus Zımpara’nın sunmakta olduğu hizmetlere ilişkin olarak yayınlayacağı bildirimlere ve başta Türk Ceza Kanunu, Türk Borçlar Kanunu, Türk Medeni Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Mevzuatı olmak üzere her türlü yasal düzenlemeye uygun davranmayı, aykırı kullanım halinde hukukî, cezaî ve idarî her türlü sorumluluğun kullanıcıya ait olacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.2. Kullanıcı internet sitesini genel ahlaka aykırı, kamu düzenini bozmaya yönelik, başkalarını rahatsız edici şekilde yasalara aykırı bir amaç uğruna kullanamaz.

4.3. Lotus Zımpara’nın, Kullanıcının 4.1. madde ile sayılan yükümlülüklere ve/veya burada sayılı olmamakla beraber sitede belirtilmiş genel kurallara uygun davranmadığının tespiti halinde Kullanıcının site kullanımını süreli/süresiz engelleme ve/veya hesabını kapatma, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunmaktadır.

4.4. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Lotus Zımpara’nın uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücû hakkı bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

4.5. Kullanıcı üyeliğini iptal etmek istemesi halinde üyelik iptal işlemini site üzerinden gerçekleştirebilecektir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde kullanıcının siteye giriş yetkisi kaldırılacaktır.

4.6. Kullanıcının Lotus Zımpara ile yaptığı her türlü yazışmanın saklanması tamamen kullanıcının sorumluluğunda olup işbu yazışmaların silinmesi ve/veya kaybolmasından Lotus Zımpara hiçbir hal ve surette sorumlu tutulamaz.

4.7. Kullanıcının hesabını sonlandırması halinde Lotus Zımpara hesaba ilişkin bilgileri silme hakkını saklı tutar. Kullanıcının bu halde Lotus Zımpara’dan hiçbir hal ve surette hak ve tazminat isteme hakkı bulunmamaktadır.

4.8. Kullanıcının diğer kullanıcılarla ilişkisi tamamen kendisinin sorumluluğunda olup, kullanıcı diğer kullanıcıların ve/veya üye olmaksızın siteyi kullanan kimselerin siteyi kullanmasını önleyici/zorlaştırıcı faaliyetlerde (spam, virus, truva atı vb.) ve işlemlerde bulunamaz. Aksi halde suç duyurusunda bulunma ve resmi makamlardan soruşturma talebi gelmesi halinde kullanıcının kimlik bilgilerinin açıklanması hakkı saklı tutulmakla Lotus Zımpara’nın kullanıcı hesabını sonlandırma ve doğmuş/doğacak her türlü zararının tazminini talep hakkı bulunmaktadır.

4.9. Lotus Zımpara internet sitesinin virüs vb. yazılımları içermemesi amacıyla tedbir almış olmasına rağmen kullanıcıların nihai korumayı sağlamak üzere virüs koruma programı tedarik etmesi gerekmektedir. Kullanıcının internet sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm zararlardan kullanıcı sorumluluğu bulunmaktadır.

4.10. Lotus Zımpara, işbu sözleşme hükümlerinde bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değişiklik yapma, Kullanıcılara sağlanan hizmetleri sürekli/geçici olarak durdurma, içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar. Lotus Zımpara, belirtilen hususlarda değişiklik yapması halinde güncel durumu sitede yayınlayacaktır. Güncel kullanım şartları internet sitesinde yayınlanması ile uygulanabilir hale gelecektir.

4.11. Lotus Zımpara, kullanıcının kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiğinde yasal gerekliliklere uygun hareket etmek ve/veya Lotus Zımpara’nın haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğunda dürüstlük kuralları çerçevesinde açıklayabilecektir.

4.12. İnternet sitesinde Kullanıcılar tarafından beyan edilen, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen Kullanıcıların kişisel görüşleri olup görüş sahibini bağlar. Lotus Zımpara’nın Kullanıcı tarafından beyan edilen fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle Kullanıcının uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.13. Kullanıcının iş bu sözleşme hükümlerine aykırı faaliyetinin tespiti halinde kullanıcının sözleşmesi Lotus Zımpara tarafından bildirim yapılmaksızın tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

4.14. Taraflar, Lotus Zımpara’ya ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, mevzuata uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

5.Yürürlük

İşbu kayıt formunun doldurup onaylaması ya da bu sitenin kullanılarak hizmet alınması ya da sipariş verilmesi ile Kullanıcı işbu sözleşmeye uymayı beyan, kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın Lotus Zımpara tarafından tek taraflı olarak feshedilebilecektir.

 

6.Yetkili Mahkeme

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

7.Tebligat

7.1. Kullanıcının Lotus Zımpara’ya bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir. Bu elektronik posta adresinin kullanılarak Kullanıcıya yapılan her türlü bildirimin Kullanıcıya postanın gönderilmesinden 1 gün sonra ulaştığı kabul edilir.

7.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 5 (beş) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

Kullanıcı, bu kullanıcı sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını, bu onaylamadan sonra kendisine gönderilen tüm ticarî içerikli gönderilere muvafakati bulunduğunu beyan, kabul ve taahhüt eder.

Tarih :

Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

 

Kullanıcı -Üye-

İnternet Sitesinden Toplanan Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında Aydınlatma Metni

(Güncelleme Tarihi : 19.03.2024)

 

https://zimparator.com/ İnternet sitemizi ziyaretiniz sırasında paylaştığınız kişisel verilerinizin, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, veri sorumlusu sıfatıyla Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi tarafından hangi kapsamda işlenebileceği aşağıda açıklanmıştır. Bu Aydınlatma Metni’nde yapılacak değişiklikler aşağıda adresi bulunan internet sitemizden, e-posta ile ya da fiziksel yolla yazılı olarak duyurulabilir. Değişiklikler duyurunun yapıldığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Kullanılan çerezlerin özelliklerine göre güncelleyebilme hakkı Veri Sorumlusuna aittir.

 

Çerezlere Yönelik Temel Bilgiler:

Çerezler web sitesinin, bireyin bilgisayarına kayıt tutması amacıyla aktardığı bilgi parçacıklarıdır. Böylece belirli bir siteyi ziyaret ederken tercihlerinizi kaydetmeniz sağlanarak çevrim içi tecrübe gelişimi sağlanır.

Web sitemizi açtığınızda, bilgisayarınıza çerez yerleştirebiliriz. Geçici çerezler sitemizi kaç kez ziyaret ettiğinizi saymak amacıyla kullanılır. Bu geçici çerezler, web tarayıcınızdan çıktığınızda silinir. Kalıcı bir çerez, web tarayıcınız aracılığı ile bilgisayarınıza kaydedilebilir. Sayfaya girdiğinizde, bu tür bir çerez siteyi daha önce ziyaret edip etmediğinizi bildirir.

Çerezleri, sitemizde en çok ilginizi çeken bölümleri belirleyip, size sayfamızda bunlardan daha fazla sunabilmek için kullanırız.

Web tarayıcınızın araç çubuğunun “yardım” bölümünde, web tarayıcınızın yeni çerezlerden nasıl korunabileceği, yeni bir çerez ile karşılaşıldığında web tarayıcınızın sizi uyarmasının nasıl sağlanabileceği ya da bütün çerezlerin nasıl engellenebileceği açıklanır.

Çerezler konusunda daha detaylı ve teknik bilgileri, https://zimparator.com/ adresimizde yer alan Çerez ve Gizlilik Politikasından edinebilirsiniz.

 

 Tanımlar:

Bu Aydınlatma Metni’nde:

Kişisel Veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi,

Kişisel Verilerin İşlenmesi: Kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devredilmesi, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması, kullanılmasının engellenmesi dâhil olmak üzere toplandıktan sonra silme, yok etme ya da anonim hale getirmeye kadar geçen süreçte yapılan her türlü faaliyeti,

KVKK: 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu,

Veri Sahibi (İlgili Kişi): Bu Aydınlatma Metni uyarınca, Veri Sorumlusu tarafından kişisel verileri işlenen https://zimparator.com/ İnternet sitesini ziyaret eden gerçek kişiyi,

Veri Sorumlusu: Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi,

Şirket: Veri sorumlusu, Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’ni

ifade eder.

                                           

 1. İşlenecek Kişisel Veriler ve İşlenme Amacı

Sitemizdeki çerezler, iletişim formu, e-posta, aracılığıyla toplanan ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarası, IP Adresi, bağlantı yapılan konum, Log kaydı, tarayıcınızın türü/sürümü, işletim sisteminiz, ziyaret ettiğiniz önceki sayfa, sunucu sorgusunun saati bilgileri, eriştiğiniz sayfalar, erişim tarih ve saatleriniz, incelediğiniz hizmet ve ürünler, tercih ettiğiniz dil seçeneği ve diğer tercihlerinize ilişkin kişisel verileriniz; Bilgi Güvenliği Süreçlerinin (hileli-izinsiz kullanım, zararlı e-posta ve dolandırıcılık gibi faaliyetlerin tespiti ve önlenmesi, Şirketimiz kablosuz internet ağının güvenliğinin sağlanması, bu ağdaki izinsiz kullanımların tespiti ve ilgili makamlara başvurulması), Çalışan Adayı / Stajyer / Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Süreçlerinin, Çalışan Adaylarının Başvuru Süreçlerinin, Denetim / Etik Faaliyetlerinin, Erişim Yetkilerinin, İletişim Faaliyetlerinin (sizinle iletişim kurulması, bilgi teyidi, ek bilgi talebi), İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi (web sitemizin işlerliğinin gerçekleştirilmesi-iyileştirilmesi, site ziyaretçi sayısının, kullandığınız cihazdaki tarama ve kullanım tercihlerinizin tespiti), yasal yükümlülüklerimizin yerine getirilmesi, haklarımızın kullanılabilmesi amaçlarıyla işlenmektedir. İnternet sitemizin işlevselliğine ilişkin işleme amacını biraz daha ayrıntılandırmak gerekirse, kişisel verileriniz; İnternet sitemizde yer alan temel fonksiyonları işlevsel kılmak, örneğin müşterilerimizin veya bayilerimizin kendilerine tahsis edilen bazı uygulama sayfalarına kullanıcı adı ve şifre kullanarak girmeleri sürecinde, tekrar tekrar kullanıcı adı/şifre girmelerine gerek kalmaksızın erişim sağlayabilmelerine imkân tanımak; İnternet sitemizi analiz ederek performansını arttırmak; internet sitemizi ziyaret edenlerin sayısını tespit etmek ve ziyaretçiler için internet sitemizi geliştirerek kolay ve erişilebilir bir çevirim-içi zemin hazırlamak; kişiselleştirme, hedefleme, pazarlama ve reklamcılık faaliyetlerimizi gerçekleştirmek. Ziyaretçilerimizin görüntüledikleri sayfa ve ürünler üzerinden ziyaretçilerimizin ilgi alanlarıyla bağlantılı reklam gösterebilmek; İnternet sitemizin işlevselliğini arttırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak. Siteyi ziyaret eden ziyaretçinin daha sonraki ziyaretinde arama sorgularının hatırlanmasını sağlamak amaçlarıyla işlenmektedir.

 1. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Yukarıda belirtilen kişisel verileriniz; internet sitemizi ziyaretinizde çerezler vasıtasıyla otomatik olarak; internet sitemizdeki iletişim formları ya da e-posta göndermeniz durumunda otomatik ve kısmen otomatik yollarla toplanmaktadır.

Kişisel verileriniz; “Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması”, “Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması”, “İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” ve “Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması” hukuki nedenlerinden birine dayalı olarak, açık rızanız olmaksızın, bu Aydınlatma Metninde belirtilen esaslarla işlenir.

Çerezlere İlişkin Açıklama :

İnternet tarayıcınızın ayarlarından çerez tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Sitemizde yer alan çerezler şunlardır:

Temel Çerezler : Bu çerezler güvenlik, kimlik doğrulaması ve ağ yönetimi gibi temel işlevleri etkinleştirirler ve devre dışı bırakılamazlar.

Pazarlama Çerezleri (Sizin Etkinleştirmeniz Gerekir) : Bu çerezler, ilgi alanlarınıza uygun daha iyi reklamlar ve hedef kitlenize daha iyi hizmet sunmanızı sağlamak amacıyla reklam etkinliğini izlemek için kullanılır.

İşlevsel Çerezler (Sizin Etkinleştirmeniz Gerekir) : Bu çerezler, elde edilen deneyimi iyileştirmek ve daha kişisel hale getirmek için kullanıcıların yaptığı seçimleri hatırlamak üzere veri toplar.

Analiz Çerezleri (Sizin Etkinleştirmeniz Gerekir) : Bu çerezler, ziyaretçilerin sitemizle olan etkileşimini anlamamıza, hataları keşfetmemize ve daha iyi bir genel analiz sunmamıza yardımcı olur.

 

 1. Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçla Aktarılacağı

Yukarıda sayılan kişisel verileriniz; avukatlarımıza, adli makamlara, diğer hukuki uyuşmazlık çözüm mercilerine ve kişisel verilerinizi hukuka uygun olarak talep etmeye yetkili kişiler ile kamu kurum veya kuruluşlarına, yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve haklarımızın korunması amaçlarıyla; barındırma hizmet sağlayıcılarına (hosting servisleri), bulut bilişim şirketlerine bilgi güvenliği süreçlerinin yürütülmesi, faaliyetlerin mevzuata uygun yürütülmesi, hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, iletişim faaliyetlerinin yürütülmesi, iş faaliyetlerinin yürütülmesi / denetimi, saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütülmesi, ziyaretçi kayıtlarının oluşturulması ve takibi  amaçlarıyla aktarılabilecektir.

 

 1. Veri Sahibi Olarak KVKK’nun 11. Maddesinde Sayılan Haklarınız

Kişisel verisi işlenen gerçek kişilerin KVKK’nın 11. maddesi uyarıca sahip olduğu haklar şunlardır:

 1. Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
 1. Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
 2. Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 3. Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 4. Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 5. KVKK ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 6. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 7. Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

 

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, Veri Sahibi Başvuru Formu’nu (Veri sahibi başvuru formunun adresi) kullanarak ve bu formda yapılan açıklamalara dikkat ederek yapabilirsiniz.

Talebiniz sonucunda internet sitemizin işlerliğini sağlayan kişisel verileriniz kullanılamayacak duruma geldiğinde, internet sitemizden tam olarak yararlanamazsınız. Bu durumda tüm sorumluluk size ait olacaktır.

 

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Ünvanı                       : LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

Telefon Numarası     : 02362362015
E-Posta Adresi         :
[email protected][email protected]

İnternet Adresi         : http://www.zimparator.comhttp://www.lotuszimpara.com
Adres                         : Güzelyurt Mah. 5781 Sok. No:47/a YUNUSEMRE – MANİSA

 

 

KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

 

 1. Başvuru Sahibi İletişim Bilgileri:

Ad-Soyad

 

 

T.C. Kimlik No:

 

 

Başvuru Sahibi Yabancı ise

Uyruğu ve Pasaport Numarası ya da varsa Kimlik Numarası

 

 

 

Telefon No:

 

 

E-Posta/ Faks:

 

 

Tebligata Esas Yerleşim Yeri ya da İş Yeri Adresi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Şirketimiz ile olan ilişki durumunuzu belirtiniz (Bu alanı doldurmak zorunlu değildir ancak başvurunuzun sağlıklı ve hızlı şekilde sonuçlandırılması için gereklidir)

 

Müşteri  / Eski Çalışan / Tedarikçi / İş Ortağı / Ziyaretçi / CV Sahibi                                                     

Diğer (lütfen açıklayınız)  :                                                                                                                                                 

Eski çalışan iseniz, işe giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtiniz:

Başka bir şirket çalışanı iseniz çalıştığınız şirketi ve pozisyonunuzu belirtiniz:

 1. Başvurunuza verilecek cevabın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz:

 

 • E – posta adresime gönderilsin.
 • Elden teslim almak istiyorum (Vekaleten teslim alınması durumunda noter tasdikli yetki belgesi gereklidir).
 • Adresime gönderilmesini istiyorum.

 

 1. KVKK kapsamındaki başvuru konusunu açıklayınız. (Bu alanı ihtiyaca göre artırabilirsiniz).

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dikkat: Kimlik ve yetki tespiti için, Şirketimiz, ek evrak (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi sureti vb.) talep edebilir. Form kapsamında iletmekte olduğunuz taleplerinize ilişkin bilgilerin doğru ve güncel olmaması ya da yetkisiz başvuru yapılması halinde Şirketimiz sorumluluk kabul etmez.

 Kişisel Veri Sahibinin Adı Soyadı:

 Başvuru Tarihi:

 İmza:

 

 

 

ÜYE ve MÜŞTERİ AYDINLATMA METNİ

 

Bu aydınlatma metninin amacı; Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi tarafından ilgili kişilere, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 10. maddesi çerçevesinde aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesidir.

 

Tanımlar:

Bu Aydınlatma Metni’nde:

Kişisel Veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi,

Kişisel Verilerin İşlenmesi: Kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devredilmesi, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması, kullanılmasının engellenmesi dâhil olmak üzere toplandıktan sonra silme, yok etme ya da anonim hale getirmeye kadar geçen süreçte yapılan her türlü faaliyeti,

KVKK veya KANUN: 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu,

Veri Sahibi (İlgili Kişi): Bu Aydınlatma Metni uyarınca, Veri Sorumlusu tarafından kişisel verileri işlenen https://zimparator.com/ İnternet sitesini ziyaret eden gerçek kişiyi,

Veri Sorumlusu: Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi,

Şirket: Veri sorumlusu, Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’ni

ifade eder.

           

 1. İşlenecek Kişisel Veriler ve İşlenme Amacı

Sitemizdeki çerezler, iletişim formu, e-posta, aracılığıyla site üyelerinden üyelik adı, e-posta; müşterilerden; ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarası, TC Kimlik numarası, toplanmakta olup; bu veriler aşağıdaki amaçlarla işlenmektedir:

 • Müşterilerle iletişimi sağlanması ve taleplerinin alınması,
 • Ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi,
 • Sisteme müşteri kaydının yapılması ve verilerin işlenmesi,
 • Siparişler ile taleplerin alınması ve sisteme girişinin yapılması,
 • Sözleşmenin ifası; ürün teslimi, teknik destek hizmetlerinin sağlanması, lojistik ve taşıma hizmetlerinin sağlanması, garanti hizmetlerinin sağlanması ile diğer sözleşmesel yükümlülüklerin gerçekleştirilmesi,
 • Tahsilat ve faturalandırma işlemlerinin yapılabilmesi,
 • Yasal ve muhasebesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi,
 • Denetim/etik/soruşturma faaliyetlerin yürütülmesi,
 • İş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,
 • Müşteri ilişkileri ve memnuniyeti yönetimi süreçlerinin yürütülmesi; öneri, talep ve şikâyetlerin alınarak değerlendirilmesi,
 • Tarafınıza İleti Yönetim Sistemi kapsamında ticari elektronik iletiler gönderilmesi,
 • Ticari ilişki kapsamında iş seyahatlerinin yapılması ve organize edilmesi,
 • Tarafınızdan toplayacak olduğumuz kişisel verileriniz ile pazar payı, satış rakamları ve oranları, market, piyasa durumu araştırması, analizi ve tespitinin yapılması ve
 • Performans değerlendirme süreçlerinin yönetilmesi.
 1. Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçla Aktarılacağı

Topladığımız kişisel verilerinizi, yalnızca yukarıda belirtilen amaçlar için gerekli olması halinde

 • Denetim firmaları/kuruluşları, bankalar, serbest ve yeminli mali müşavirler, avukatlar ve danışmanlar,
 • Tedarikçilerimiz, hizmet sağlayıcılarımız ve iş ortaklarımız,
 1. Altyapı ve/veya uygulama/program hizmeti sunan teknoloji hizmet sağlayıcılarına; çağrı merkezi, süreç destek ve operasyonel servislerde birlikte çalışılan firmaya/kişiye kişisel verileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve gerekli olması halinde aktarılabilecektir.
 2. Hizmet kalitemizi artırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, amaçla sınırlı olmak kaydıyla hissedar/ortaklara ve topluluk şirketlerimize kişisel verileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve gerekli olması halinde aktarılabilecektir.
 3. Ayrıca kişisel verileriniz, gerekli olması halinde kamu kurum ve kuruluşlarına, kolluk kuvvetlerine ve adli mercilere aktarılabilecektir.
 4. Yukarıda ifade edilen aktarma eylemi, aktarılacak kişinin ya da kurumun bulunduğu yer doğrultusunda yurtiçine ve/veya yurtdışına yönelik gerçekleşebilir. (i) Açık rızanızın bulunmaması, (ii) kişisel verinin aktarılacağı ülkede yeterli korumanın bulunmaması veya (iii) Kanun’un 9. maddesinde sayılan yurtdışı aktarımına ilişkin açık rıza gerekmeyen istisnai hallerin bulunmaması halinde kişisel verileriniz, yurtdışına aktarılmayacak veya yurtdışı aktarımı olarak değerlendirilebilecek bir işleme faaliyetinde kullanılmayacaktır.
 1. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Verilerin Toplanma Yöntemi: Kişisel verileriniz, (i) veri sahibinin dijital veya fiziki olarak kişisel verilerini paylaşması ve bunların kayıt altına alınması suretiyle ve (ii)  taraflar arasındaki hukuki ilişkinin kurulması sürecinde ve sözleşmelerimizin ifa edilmesi süreçlerinde sizlerden yazılı, sözlü, dijital veya elektronik posta yoluyla elde edilmektedir.

Kişisel verilerinizi elektronik ve/veya fiziki ortamlarda dijital olarak ya da kâğıt üzerinde, yetkili personelimiz ve ilgili arşiv görevlilerimizce ulaşılabilecek şekilde saklıyoruz.

Verilerin Toplanmasının Hukuki Sebebi:

Kişisel verileriniz; “Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması”, “Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması”, “İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” ve “Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması” hukuki nedenlerinden birine dayalı olarak, açık rızanız olmaksızın, bu Aydınlatma Metninde belirtilen esaslarla işlenir.

 1. Veri Sahibi Olarak Sahip Olduğunuz Haklarınız Nelerdir?

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahibi olarak kullanabileceğiniz haklarınız aşağıda ifade edilmektedir:

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse, nasıl işlendiğine ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve Kişisel verilerinizin işlenme amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini talep etme,
 • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerinizin paylaşıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen kişisel verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle sizin aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde, zararın giderilmesini talep etme.

 

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, Veri Sahibi Başvuru Formu’nu (Veri sahibi başvuru formunun adresi) kullanarak ve bu formda yapılan açıklamalara dikkat ederek yapabilirsiniz.

Talebiniz sonucunda internet sitemizin işlerliğini sağlayan kişisel verileriniz kullanılamayacak duruma geldiğinde, internet sitemizden tam olarak yararlanamazsınız. Bu durumda tüm sorumluluk size ait olacaktır.

 

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Ünvanı             : LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

Telefon Numarası      : 02362362015
E-Posta Adresi          :
[email protected][email protected]

İnternet Adresi          : http://www.zimparator.comhttp://www.lotuszimpara.com
Adres                          : Güzelyurt Mah. 5781 Sok. No:47/a YUNUSEMRE – MANİSA

 

 

KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

 

 1. Başvuru Sahibi İletişim Bilgileri:

Ad-Soyad

 

 

T.C. Kimlik No:

 

 

Başvuru Sahibi Yabancı ise

Uyruğu ve Pasaport Numarası ya da varsa Kimlik Numarası

 

 

 

Telefon No:

 

 

E-Posta/ Faks:

 

 

Tebligata Esas Yerleşim Yeri ya da İş Yeri Adresi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Şirketimiz ile olan ilişki durumunuzu belirtiniz (Bu alanı doldurmak zorunlu değildir ancak başvurunuzun sağlıklı ve hızlı şekilde sonuçlandırılması için gereklidir)

 

Müşteri  / Eski Çalışan / Tedarikçi / İş Ortağı / Ziyaretçi / CV Sahibi                                                    

Diğer (lütfen açıklayınız)  :                                                                                                                                                  

Eski çalışan iseniz, işe giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtiniz:

Başka bir şirket çalışanı iseniz çalıştığınız şirketi ve pozisyonunuzu belirtiniz:

 1. Başvurunuza verilecek cevabın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz:

 

 • E – posta adresime gönderilsin.
 • Elden teslim almak istiyorum (Vekaleten teslim alınması durumunda noter tasdikli yetki belgesi gereklidir).
 • Adresime gönderilmesini istiyorum.

 

 1. KVKK kapsamındaki başvuru konusunu açıklayınız. (Bu alanı ihtiyaca göre artırabilirsiniz).

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dikkat: Kimlik ve yetki tespiti için, Şirketimiz, ek evrak (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi sureti vb.) talep edebilir. Form kapsamında iletmekte olduğunuz taleplerinize ilişkin bilgilerin doğru ve güncel olmaması ya da yetkisiz başvuru yapılması halinde Şirketimiz sorumluluk kabul etmez.

 Kişisel Veri Sahibinin Adı Soyadı:

 Başvuru Tarihi:

İmza:

 

 

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE İLİŞKİN

AYDINLATMA METNİ

Bu aydınlatma metninin amacı; Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi (“Şirket”) olarak Şirket tarafından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“Kanun”) 10. maddesi çerçevesinde; ürün ve hizmetlerimiz hakkında tarafınıza bilgilendirme ve tekliflerde bulunulması, tarafınıza İleti Yönetim Sistemi kapsamında ticari elektronik iletilerle veya e-posta, SMS ve çağrı/arama yöntemleri ile reklam, pazarlama, tanıtım, promosyon gönderilerinin iletilmesine ilişkin aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilmesidir.

Tanımlar:

Bu Aydınlatma Metni’nde:

Kişisel Veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi,

Kişisel Verilerin İşlenmesi: Kişisel verilerin elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devredilmesi, elde edilebilir hale getirilmesi, sınıflandırılması, kullanılmasının engellenmesi dâhil olmak üzere toplandıktan sonra silme, yok etme ya da anonim hale getirmeye kadar geçen süreçte yapılan her türlü faaliyeti,

KVKK veya KANUN: 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu,

Veri Sahibi (İlgili Kişi): Bu Aydınlatma Metni uyarınca, Veri Sorumlusu tarafından kişisel verileri işlenen https://zimparator.com/ İnternet sitesini ziyaret eden gerçek kişiyi,

Veri Sorumlusu: Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi,

Şirket: Veri sorumlusu, Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi’ni

ifade eder.

 1. İşlenecek Kişisel Veriler

Sitemizdeki çerezler, iletişim formu, e-posta, aracılığıyla site ad-soyad, üyelik adı, e-posta adresi, fiziksel adres, telefon numarası, TC Kimlik numarası toplanmakta olup; bu veriler aşağıdaki amaçlarla işlenmektedir:

 1. Talep Ettiğimiz Kişisel Verilerin İşlenme Amacı

Talep ettiğimiz kişisel verilerinizin işleme amaç ve faaliyetlerimiz aşağıda ifade edilmektedir:

➢        Genel veya size özel kişiselleştirilmiş bilgilendirmeler, tanıtımlar, kampanyalar, avantajlar, reklamlar, pazarlama faaliyetleri kapsamında güncel iletişim bilgileriniz üzerinden size yönelik ticari iletişim faaliyetlerinde (SMS, e-posta, arama vb. kanallar üzerinden kurulan iletişim) bulunulabilmesi,

➢        Ürün ve hizmetlerimizle ilgili müşteri memnuniyetine yönelik anketlerin, kampanya, çekiliş, davet, açılış ve diğer etkinliklere ilişkin davetlerin iletilmesi amaçlarıyla tarafınıza ticari ileti gönderilmesi,

➢        Müşteri memnuniyeti hakkında araştırma yapılması.

 1. Kişisel Verilerin Kimlere Hangi Amaçla Aktarılacağı

 

 1. Tarafınıza İleti Yönetim Sistemi kapsamında ticari elektronik ileti gönderilmesi adına topladığımız kişisel verilerinizi, yalnızca işbu amaç için gerekli olması halinde; denetim firmaları/kuruluşları, hizmet sağlayıcı, tedarikçi, hukukçu ve danışman firmalar/kişiler ile paylaşabiliriz.

 

 1. Amaca yönelik olarak toplanan verileriniz; altyapı ve/veya uygulama/program hizmeti sunan teknoloji hizmet sağlayıcılarına, süreç destek ve operasyonel servislerde birlikte çalışılan firmaya/kişiye yine işbu amaç ile sınırlı olarak ve yalnızca gerektiği takdirde aktarılabilecektir.

 

 1. Hizmet kalitemizi artırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması ve ilgili iş süreçlerinin yürütülmesi amacıyla, amaçla sınırlı olmak kaydıyla hissedar/ortaklara ve topluluk şirketlerimize kişisel verileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda ve gerekli olması halinde aktarılabilecektir.

 

 1. Ayrıca kişisel verileriniz, gerekli olması halinde kamu kurum ve kuruluşlarına, kolluk kuvvetlerine ve adli mercilere aktarılabilecektir.

 

 1. Yukarıda ifade edilen aktarma eylemi, aktarılacak kişinin ya da kurumun bulunduğu yer doğrultusunda yurtiçine ve/veya yurtdışına yönelik gerçekleşebilir. (i) Açık rızanızın bulunmaması, (ii) kişisel verinin aktarılacağı ülkede yeterli korumanın bulunmaması veya (iii) Kanun’un 9. maddesinde sayılan yurtdışı aktarımına ilişkin açık rıza gerekmeyen istisnai hallerin bulunmaması halinde kişisel verileriniz, yurtdışına aktarılmayacak veya yurtdışı aktarımı olarak değerlendirilebilecek bir işleme faaliyetinde kullanılmayacaktır.

 

 1. Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Verilerin Toplanma Yöntemi: Kişisel verileriniz, (i) veri sahibinin dijital veya fiziki olarak kişisel verilerini paylaşması ve bunların kayıt altına alınması suretiyle (ii) tarafımızca hizmet verilmeden önce ve sözleşmelerimizin ifa edilmesi süreçlerinde sizlerden yazılı, sözlü, dijital veya elektronik posta yoluyla elde edilmektedir.

Kişisel verilerinizi elektronik ve/veya fiziki ortamlarda dijital olarak ya da kâğıt üzerinde, yetkili personelimiz ve ilgili arşiv görevlilerimizce ulaşılabilecek şekilde saklıyoruz.

Verilerin Toplanmasının Hukuki Sebebi:

Tarafımıza reklam, ticari elektronik ileti ve tekliflerin gönderilmesi amacı ile iletmiş olduğunuz kişisel verilerinizi işleme faaliyetleri Kanun’un 5/1 maddesi uyarınca açık rızanıza binaen gerçekleştirilecektir.

 1. Veri Sahibi Olarak Sahip Olduğunuz Haklarınız Nelerdir?

Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahibi olarak kullanabileceğiniz haklarınız aşağıda ifade edilmektedir:

 • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,
 • Kişisel verileriniz işlenmişse, nasıl işlendiğine ilişkin bilgi talep etme,
 • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve Kişisel verilerinizin işlenme amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
 • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
 • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini talep etme,
 • İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
 • İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerinizin paylaşıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
 • İşlenen kişisel verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle sizin aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
 • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde, zararın giderilmesini talep etme.

 

Yukarıda sıralanan haklarınıza yönelik başvurularınızı, Veri Sahibi Başvuru Formu’nu (Veri sahibi başvuru formunun adresi) kullanarak ve bu formda yapılan açıklamalara dikkat ederek yapabilirsiniz.

Talebiniz sonucunda internet sitemizin işlerliğini sağlayan kişisel verileriniz kullanılamayacak duruma geldiğinde, internet sitemizden tam olarak yararlanamazsınız. Bu durumda tüm sorumluluk size ait olacaktır.

 

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Ünvanı             : LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

Telefon Numarası      : 02362362015
E-Posta Adresi          :
[email protected][email protected]

İnternet Adresi          : http://www.zimparator.comhttp://www.lotuszimpara.com
Adres                          : Güzelyurt Mah. 5781 Sok. No:47/a YUNUSEMRE – MANİSA

 

 

KİŞİSEL VERİ SAHİBİ BAŞVURU FORMU

 

 1. Başvuru Sahibi İletişim Bilgileri:

Ad-Soyad

 

 

T.C. Kimlik No:

 

 

Başvuru Sahibi Yabancı ise

Uyruğu ve Pasaport Numarası ya da varsa Kimlik Numarası

 

 

 

Telefon No:

 

 

E-Posta/ Faks:

 

 

Tebligata Esas Yerleşim Yeri ya da İş Yeri Adresi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Şirketimiz ile olan ilişki durumunuzu belirtiniz (Bu alanı doldurmak zorunlu değildir ancak başvurunuzun sağlıklı ve hızlı şekilde sonuçlandırılması için gereklidir)

 

Müşteri  / Eski Çalışan / Tedarikçi / İş Ortağı / Ziyaretçi / CV Sahibi                                                     

Diğer (lütfen açıklayınız)  :                                                                                                                                                 

Eski çalışan iseniz, işe giriş ve çıkış tarihlerinizi belirtiniz:

Başka bir şirket çalışanı iseniz çalıştığınız şirketi ve pozisyonunuzu belirtiniz:

 1. Başvurunuza verilecek cevabın tarafınıza bildirilme yöntemini seçiniz:

 

 • E – posta adresime gönderilsin.
 • Elden teslim almak istiyorum (Vekaleten teslim alınması durumunda noter tasdikli yetki belgesi gereklidir).
 • Adresime gönderilmesini istiyorum.

 

 1. KVKK kapsamındaki başvuru konusunu açıklayınız. (Bu alanı ihtiyaca göre artırabilirsiniz).

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dikkat: Kimlik ve yetki tespiti için, Şirketimiz, ek evrak (nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi sureti vb.) talep edebilir. Form kapsamında iletmekte olduğunuz taleplerinize ilişkin bilgilerin doğru ve güncel olmaması ya da yetkisiz başvuru yapılması halinde Şirketimiz sorumluluk kabul etmez.

 Kişisel Veri Sahibinin Adı Soyadı:

 Başvuru Tarihi:

İmza:

TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ GÖNDERİMİNE İLİŞKİN AÇIK RIZA METNİ

İşbu metin ile Lotus Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi (“Şirket”) olarak, 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 10. maddesi çerçevesinde; ürün ve hizmetlerimiz hakkında tarafınıza bilgilendirme ve tekliflerde bulunulması, İleti Yönetim Sistemi kapsamında ticari elektronik iletilerle veya e-posta, SMS ve çağrı/arama yöntemleri ile reklam, pazarlama, tanıtım, promosyon gönderilerinin iletilmesi ve dilediğiniz zaman, hiçbir gerekçe belirtmeksizin ticari elektronik iletileri almayı her zaman reddedebileceğiniz hakkında bilgi sahibi olarak onayladığınıza ilişkin olarak 6698 sayılı Kanun’un 3/a maddesinde “belirli bir konuya ilişkin, bilgilendirilmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan rıza” olarak tanımlanmış açık rızanızı talep etmekteyiz.

Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin aydınlatma metinlerine bağlantıyı tıklayarak erişebilirsiniz.       

 1. Hangi Kişisel Verilerinizi Talep Ediyoruz?

Bu Açık Rıza kapsamında; üyelik adı, ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarasından oluşan “Kişisel Verileri”nizin işlenecektir.

 1. Açık Rıza Vermenizin Sonuçları

Açık rıza vermeniz durumunda; aşağıda sayılan kişisel verileriniz başka bir hukuki sebebe gerek olmaksızın işlenecek ve aktarılacaktır.

 1. Açık Rıza Vermekten Kaçınma Hakkınız

Kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına açık rıza vermek zorunda değilsiniz. Açık rıza vermek istemiyorsanız aşağıdaki imza bölümünü imzalamayınız veya şerh düşünüz. Bu kaçınma aleyhinize herhangi bir sonuç doğurmayacaktır.

 1. Açık Rızanızı Geri Alma Hakkınız ve Sonuçları

Açık rıza vermek, kişiye sıkı sıkıya bağlı bir hak olduğundan, verilen açık rıza geri alınabilir. Bu bağlamda kişisel verilerin geleceğini belirleme hakkı ilgili kişiye(size) ait olduğundan, kişi dilediği zaman vermiş olduğu açık rızasını geri alabilir. Ancak, geri alma işlemi ileriye yönelik sonuç doğuracağından, açık rızaya dayalı olarak gerçekleştirilen tüm faaliyetler geri alma beyanının şirkete ulaştığı andan itibaren veri sorumlusu tarafından durdurulmalıdır. Bir diğer deyişle, geri alma beyanı veri sorumlusuna ulaştığı andan itibaren hüküm doğurur. Rızanın geri alınması, geri alım işleminden önce rızaya dayalı olarak yapılan işleme faaliyetinin hukuka uygunluğunu etkilemez.

 1. Açık Rıza Beyanınız

Ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarasından oluşan “Kişisel Verileri”min işlenerek tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine ilişkin aydınlatma metnini okuduğumu, kişisel verilerimin işlenmesine ve aktarılmasına ilişkin bilgilendirmeyi anladığımı, bu kapsamda kişisel verilerimin işlenmesine itiraz etme hakkımın bulunduğu bilgisine sahip olduğumu, https://zimparator.com/ üzerinden her zaman ulaşabileceğim aydınlatma metninde belirtildiği şekilde açık rızama dayalı olarak işlenen ve/veya aktarılan kişisel verilerimin işlenmesine ve/veya aktarılmasına ve tarafıma elektronik ticari ileti gönderilmesine ilişkin vermiş olduğum açık rızamı dilediğim zaman geri çekme hak ve yetkim bulunduğu; kişisel verilerimin işlenmesine ve/veya aktarılmasına ilişkin olarak 6698 s. Kanun’un 11. maddesiyle tarafıma tanınan haklar ve 6698 s. Kanun’un 11. maddesiyle tanınan hakları ne şekilde kullanabileceğim hakkında bilgilendirildiğimi, bu kapsamda; söz konusu ürün ve hizmetler hakkında bilgilendirme yapılmasına ve ticari elektronik ileti gönderilmesine, e-posta, SMS ve çağrı/arama yöntemleri ile reklam ve pazarlamaların tarafıma yapılmasına açık rıza gösterdiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.

 

Veri Sahibinin Adı-Soyadı  :

Tarih           :     /       /

 

İmza           :

 

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Ünvanı                     : LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

Telefon Numarası     : 02362362015
E-Posta Adresi        :
[email protected][email protected]

İnternet Adresi        : http://www.zimparator.comhttp://www.lotuszimpara.com
Adres                     : Güzelyurt Mah. 5781 Sok. No:47/a YUNUSEMRE – MANİSA

 

İNTERNET SİTESİ ÜYE VE MÜŞTERİLERİNİN KİŞİSEL VERİLERİNİN YURTDIŞINA AKTARIMINA YÖNELİK

AÇIK RIZA BEYANI

Bu açık rıza formu, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, üyelik adı, ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarası, TC Kimlik numarasından oluşan “Kişisel Verileri”nizin yurtdışına aktarımı için açık rızanızın alınması amacıyla veri sorumlusu LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi (bundan böyle “Şirket” olarak anılacaktır) tarafından hazırlanmıştır. Bu formdan önce forma konu kişisel veriler hakkında, hukuka uygun aydınlatma yükümlülüğü yerine getirilmiştir.

 1. Açık Rıza Vermenizin Sonuçları

Açık rıza vermeniz durumunda; aşağıda sayılan kişisel verileriniz başka bir hukuki sebebe gerek olmaksızın işlenecek ve aktarılacaktır.

 

 1. Açık Rıza Vermekten Kaçınma Hakkınız

Kişisel verilerinizin işlenmesine ve aktarılmasına açık rıza vermek zorunda değilsiniz. Açık rıza vermek istemiyorsanız aşağıdaki imza bölümünü imzalamayınız veya şerh düşünüz. Bu kaçınma aleyhinize herhangi bir sonuç doğurmayacaktır.

 

 1. Açık Rızanızı Geri Alma Hakkınız ve Sonuçları

Açık rıza vermek, kişiye sıkı sıkıya bağlı bir hak olduğundan, verilen açık rıza geri alınabilir. Bu bağlamda kişisel verilerin geleceğini belirleme hakkı ilgili kişiye(size) ait olduğundan, kişi dilediği zaman vermiş olduğu açık rızasını geri alabilir. Ancak, geri alma işlemi ileriye yönelik sonuç doğuracağından, açık rızaya dayalı olarak gerçekleştirilen tüm faaliyetler geri alma beyanının şirkete ulaştığı andan itibaren veri sorumlusu tarafından durdurulmalıdır. Bir diğer deyişle, geri alma beyanı veri sorumlusuna ulaştığı andan itibaren hüküm doğurur. Rızanın geri alınması, geri alım işleminden önce rızaya dayalı olarak yapılan işleme faaliyetinin hukuka uygunluğunu etkilemez.

 1. Açık Rıza Beyanınız

üyelik adı, e-posta; müşterilerden; ad-soyad, e-posta, fiziksel adres, telefon numarası, TC Kimlik numarasından oluşan “Kişisel Verileri”min;

 • Müşterilerle iletişimi sağlanması ve taleplerinin alınması,
 • Ürün ve hizmetlerin pazarlama süreçlerinin yürütülmesi,
 • Sisteme müşteri kaydının yapılması ve verilerin işlenmesi,
 • Siparişler ile taleplerin alınması ve sisteme girişinin yapılması,
 • Sözleşmenin ifası; ürün teslimi, teknik destek hizmetlerinin sağlanması, lojistik ve taşıma hizmetlerinin sağlanması, garanti hizmetlerinin sağlanması ile diğer sözleşmesel yükümlülüklerin gerçekleştirilmesi,
 • Tahsilat ve faturalandırma işlemlerinin yapılabilmesi,
 • Yasal ve muhasebesel yükümlülüklerin yerine getirilmesi,
 • Denetim/etik/soruşturma faaliyetlerin yürütülmesi,
 • İş faaliyetlerinin yürütülmesi ve denetimi,
 • Müşteri ilişkileri ve memnuniyeti yönetimi süreçlerinin yürütülmesi; öneri, talep ve şikâyetlerin alınarak değerlendirilmesi,
 • Tarafınıza İleti Yönetim Sistemi kapsamında ticari elektronik iletiler gönderilmesi,
 • Ticari ilişki kapsamında iş seyahatlerinin yapılması ve organize edilmesi,
 • Tarafınızdan toplayacak olduğumuz kişisel verileriniz ile pazar payı, satış rakamları ve oranları, market, piyasa durumu araştırması, analizi ve tespitinin yapılması ve
 • Performans değerlendirme süreçlerinin yönetilmesi.

amaçlarıyla; saklanmak üzere yurtdışındaki bulut bilişim sistemlerine, sunuculara aktarılmasına, gereken süre boyunca saklanmasına açık rızam olduğunu ve bu hususta tarafıma gerekli aydınlatmanın yapıldığını; işbu Açık Rıza metnini ve öncesinde Aydınlatma Metnini okuduğumu ve anladığımı kabul ediyorum.

 

 

Veri Sahibinin Adı-Soyadı  :

Tarih           :     /       /

 

İmza           :

 

VERİ SORUMLUSUNUN KİMLİĞİ

Ünvanı                     : LOTUS Zımpara ve Sanayi Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi

Telefon Numarası     : 02362362015
E-Posta Adresi        :
[email protected][email protected]

İnternet Adresi        : http://www.zimparator.comhttp://www.lotuszimpara.com
Adres                    : Güzelyurt Mah. 5781 Sok. No:47/a YUNUSEMRE – MANİSA